DOPRAVA

Díky dlouholetým zkušenostem jsme Vám schopni nabídnout nákladní dopravu osobním vozovým parkem.

 • VW Crafter – nostnost: 2 t., velikost ložné plochy: 4 m2.
 • Ford 6x4 třístranný sklápěč, nosnost: 12 t.
 • DAF 6x4 se sklápěcím návěsem (vana), nosnost: 31 t.

NÁKLADNÍ DOPRAVA

Naše nákladní doprava vám pomůže přepravit stavební materiály: kamenivo, štěrk, písek, zeminu, suť, lomový kámen, obrubníky, dlažební kostky, a další stavební materiály.

Doprava žulových kostek: Jak na to a kolik to stojí.

Existují dva základní způsoby naložení. Jednak tzv. volně ložené, což znamená nasypáno na korbu auta, na tzv. sklápěčku, kdy se materiál vysype na určené místo na hromadu. Druhá možnost je nakládka na běžné nákladní auto s ložnou plochou (plachta), používající se při přepravě paletovaných výrobků nebo výrobků ve vacích, tzv. BigBag.

Platí, že jeden BigBag = jedna tuna. Při nakládce, cestě nebo vykládce se většinou BigBag o hrany kostek poškodí a již je nelze nijak vrátit. Použité BigBag lze užít na skladování různého materiálu (např. klacíků, trávy apod.).

BigBag zaberou po složení na určené místo přibližně stejný prostor jako vysypaný materiál. Dlaždič si kostky bude k místu pokládky vždy dopravovat UNC nebo kolečkem, a to podle velikosti stavby, pytle rozřeže z důvodu lepší manipulace s obsahem. Pokud byste pytle chtěli zachovat, bude mu vykládka trvat déle. K vyložení BigBag je pak zapotřebí klasické auto s rukou nebo vysokozdvižný vozík v místě složení (lze nahradit traktorbagrem), pokud má na čelní lžíci nástavec na vidle (u novějších typů běžné). V každém případě BB prodraží nákup o výše uvedenou cenu na tuně.

V případě transportu žulových kostek určuje druh dopravy právě množství materiálu.

Pro cca jednu tunu materiálu je také možno přijet vlastním osobním vozem, dodávkou nebo s vlekem za auto. (Na krátkou vzdálenost a s vědomím přetížení a znečištění vozu.) Běžné vleky za auto mají nosnost do 0,75 tuny, v autě (dodávce) lze mít naskládáno zbylé 0,25 tuny. Některé dodávky uvezou tunu uvnitř nebo na korbě, uzavřené dodávky předpokládají ruční naložení a vyložení. Většinou se materiál nakládá nakladačem, tedy z vrchu. Takto odvezete si cca 2,5 m2 velké kostky, 5 m2 drobné kostky, nebo 8,5 m2 mozaiky.

NOSNOST VOZIDEL

Auta s nosností kolem 4 tun: Při výběru dopravce dbáme na to, aby měl kovovou korbu a tzv. sklopku , aby se nemusely žulové kostky vykládat ručně. Kovová korba pro volně ložené výrobky je důležitá, protože ostré hrany kostek dokážou při nakládce a cestě dřevěnou korbu dost poškodit. Při kalkulaci ceny dopravy počítejte s cca 38 Kč/km (tam i zpátky). Přivezete si cca 10 m2 velké kostky, 20 m2 drobné kostky nebo 34 m2 mozaiky.

VW Crafter

VW Crafter

Velikost ložné plochy: 4 m2. Uveze: 1 tunu

 • Rozvoz stavebních materiálů na paletách
 • Rozvoz stavebních materiálů v Big Bag
 • Jednorázová i pravidelná smluvní přeprava

Cena: 1 km 25 Kč bez DPH

Doprava po celé ČR.

FORD 6x4 třístranný sklápěč

FORD 6x4 třístranný sklápěč

Boční stěny sklápěče lze sklopit na tři strany, aby bylo možné vyložit přepravovaný náklad ve všech třech směrech.

Uveze: 12 tun

 • Přeprava kameniva, štěrku, písku, zeminy, suti
 • Rozvoz stavebních materiálů na paletách
 • Přeprava materiálu na stavbách, v lomech
 • Jednorázová i pravidelná smluvní přeprava
 • Cena: 1 km 48 Kč bez DPH (1h 1068 Kč)

Doprava po celé ČR.

DAF 6x4 se sklápěcím návěsem

DAF 6x4 se sklápěcím návěsem

Při objednávání auto s návěsem (vana) je třeba brát v úvahu možnost dostat se s tak velkým autem na místo určení. Hmotnost: 48 t. Nosnost: 31 t.

 • Přeprava kameniva, štěrku, písku, zeminy, suti
 • Přeprava materiálu na stavbách, v lomech
 • Jednorázová i pravidelná smluvní přeprava
 • Cena: 1 km 55 Kč bez DPH (1h 1380 Kč)

Doprava po celé ČR.

Nevejde-li se zakázka o pár tun na auto, nezoufejte dodáme vám pár tun kostek menším autem.

Kde ušetřit

Autodoprava ABAKRON

Dopravce – Obvykle počítejte cestu s oboustranným vytížením. V takovém případě by dopravce mohl počítat cestu příjezd do místa vykládky a návrat do svého sídla. Ovlivnit cenu lze tedy výběrem dopravce z místa nakládky nebo vykládky, aby dopravce nekalkuloval příjezd od a návrat do svého sídla.

abakron.cz » DOPRAVA