Služby

Díky dlouholetým zkušenostem jsme Vám schopni nabídnout velkou škálu souvisejících služeb od základních kamenických (ruční a strojní tryskání, formátování, vrtání otvoru do kamene), přes zajištění nákladní dopravy osobním vozovým parkem, poskytneme Vám zemní a výkopové práce v jakémkoliv rozsahu, zajistíme drcení a třídění přírodního kameniva, stavebního a demoličního odpadu (suť, beton, železobeton), včetně dělení materiálu kladivem. Půjčujeme stavební stroje a techniku VOLVO, KOMATSU, LIEBHERR, JCB, mobilní drtič METSO, mobilní třídič ANACONDA, kompresory a nákladní auta.

NÁKLADNÍ DOPRAVA

Naše nákladní doprava Vám pomůže přepravit stavební stroje a stavební materiály:

Nadměrná dopravaPřeprava stavebního materiálu
kolové a pásové bagrykameniva
čelní nakladačeštěrku
kolové a pásové traktory, kombajnypísku
dampry, dozery, grejdryzeminy
traktorbagry, vibrační válysuti
lesní a zahradní technikulomového kamene
komunální, vojenskou a hasičskou technikuobrubníku
osobní a nákladní vozidladlažebních kostek
maringotky a další technikua další stavební materiál

Doprava žulových kostek: Jak na to a kolik to stojí.

Existují dva základní způsoby naložení. Jednak tzv. volně ložené, což znamená nasypáno na korbu auta, na tzv. sklápěčku, kdy se materiál vysype na určené místo na hromadu. Druhá možnost je nakládka na běžné nákladní auto s ložnou plochou (plachta), používající se při přepravě paletovaných výrobků nebo výrobků ve vacích, tzv. BigBag.

Cena BigBag 380 Kč/kus. Platí, že jeden BigBag = jedna tuna. Při nakládce, cestě nebo vykládce se většinou BigBag o hrany kostek poškodí a již je nelze nijak vrátit. Použité BigBag lze užít na skladování různého materiálu (např. klacíků, trávy apod.).

BigBag zaberou po složení na určené místo přibližně stejný prostor jako vysypaný materiál. Dlaždič si kostky bude k místu pokládky vždy dopravovat UNC nebo kolečkem, a to podle velikosti stavby, pytle rozřeže z důvodu lepší manipulace s obsahem. Pokud byste pytle chtěli zachovat, bude mu vykládka trvat déle. K vyložení BigBag je pak zapotřebí klasické auto s rukou nebo vysokozdvižný vozík v místě složení (lze nahradit traktorbagrem), pokud má na čelní lžíci nástavec na vidle (u novějších typů běžné). V každém případě BB prodraží nákup o výše uvedenou cenu na tuně.

V případě transportu žulových kostek určuje druh dopravy právě množství materiálu.

Pro cca jednu tunu materiálu je také možno přijet vlastním osobním vozem, dodávkou nebo s vlekem za auto. (Na krátkou vzdálenost a s vědomím přetížení a znečištění vozu.) Běžné vleky za auto mají nosnost do 0,75 tuny, v autě (dodávce) lze mít naskládáno zbylé 0,25 tuny. Některé dodávky uvezou tunu uvnitř nebo na korbě, uzavřené dodávky předpokládají ruční naložení a vyložení. Většinou se materiál nakládá nakladačem, tedy z vrchu. Takto odvezete si cca 2,5 m2 velké kostky, 5 m2 drobné kostky, nebo 8,5 m2 mozaiky.

Nosnost vozidel

Auta s nosností kolem 4 tun: Při výběru dopravce dbáme na to, aby měl kovovou korbu a tzv. sklopku , aby se nemusely žulové kostky vykládat ručně. Kovová korba pro volně ložené výrobky je důležitá, protože ostré hrany kostek dokážou při nakládce a cestě dřevěnou korbu dost poškodit. Při kalkulaci ceny dopravy počítejte s cca 38 Kč/km (tam i zpátky). Přivezete si cca 10 m2 velké kostky, 20 m2 drobné kostky nebo 34 m2 mozaiky.

Auta s nosností 10-12 tun: I zde jsou kovová korba a možností vyklopit nutností. Při kalkulaci ceny počítejte s cca 48 Kč/km (tam i zpátky). Přivezete si cca 25-27 m2 velké kostky, 50-60 m2 drobné kostky nebo 85-100 m2 mozaiky.

Auto návěs vana a auto s vlekem mají celkovou kapacitu 22-28 tun. Při objednávání je třeba brát v úvahu možnost dostat se s tak velkým autem na místo určení. Auta s vlekem se lépe vytáčí na malých prostranstvích, vykládají se do boků, mohou odpřáhnout vlek, mají nižší bočnice (praktické při přebírání zboží). Uvezou někdy až 28 tun. Při kalkulaci ceny počítejte s cca 55 Kč/km (tam i zpátky). Přivezete si cca 55-70 m2 velké kostky, 110-140 m2 drobné kostky nebo 185-235 m2 mozaiky.

Nevejde-li se zakázka o pár tun na auto, nezoufejte dodáme Vám pár tun kostek menším autem.

Kde ušetřit

Autodoprava ABAKRON

Dopravce – Obvykle počítejte cestu s oboustranným vytížením. V takovém případě by dopravce mohl počítat cestu příjezd do místa vykládky a návrat do svého sídla. Ovlivnit cenu lze tedy výběrem dopravce z místa nakládky nebo vykládky, aby dopravce nekalkuloval příjezd od a návrat do svého sídla.

abakron.cz » Služby